Jak na vedení účetnictví, abyste neměli problémy s finančním úřadem?

Podnikatelé musí zajistit, aby vaše firma měla v naprostém pořádku účetnictví. Pokud se tak nestane, může si na vás dříve či později „vyšlápnout“ finanční úřad, což vyústí v nemalou pokutu. Jak se nejsnáze vyhnout problémům? Pokud nemáte vlastního účetního, najměte si externí společnost.

Malým firmám se vlastní účetní nevyplatí

Vlastní účetní se nemusí vždy vyplatit. Jste-li malá firma, která zaměstnává jen pár lidí, je dost možné, že by vás zaměstnání účetního na plný úvazek stálo zbytečně moc peněz. A přitom by třeba neměl tolik práce, jeho zaměstnání by tudíž nebylo takovým přínosem.

Jenže účetnictví se zkrátka udělat musí. Nemáte-li vlastního účetního a sami se v problematice neorientujete, případně si s tím nechcete lámat hlavu a ztrácet drahocenný čas, je skutečně nejlepším řešením najmout si externí firmu.

Výhodnější je najmout si externí účetní firmu

Spolehlivé služby nabízí Triarios. Firma, která se zaměřuje zejména na firmy, jež potřebují pomoc s účetnictvím na Praze 5. Mezi její klienty, ať už stálé či jednorázové, však patří i podniky a živnostníci, kteří mají sídlo v jiných částech Prahy, případně i v dalších lokalitách České republiky.

Externí účetní firma vás zbaví problémů. Poradí, jak správně vést účetnictví, zajistí případně i jeho samotné vedení. V neposlední řadě vám pak pomůže řešit případnou komunikaci s finančním úřadem a dalšími orgány. Získáte tak jistotu, že vaše účetnictví bude v naprostém souladu s právními předpisy ČR, zejména se zákonem o účetnictví.

účetnictví

Ten mimochodem dostál na začátku letošního roku opět několika změn a v následujících měsících tomu nebude jinak. Je pak logické, že pokud nemáte ekonomické vzdělání, nebo se zákonu neustále nevěnujete, nemáte prakticky šanci se v dané problematice stoprocentně orientovat. I to je další důvod, proč se obrátit na specialisty.

Díky externímu účetnímu můžete uplatnit slevy na daních a odpočty

Detailní znalost zákonů a vyhlášek je jejich velkou předností. I díky tomu vám například poradí s tím, jak získat různé daňové úlevy, uplatnit odpočty a slevy na daních. Externí účetní vás sice bude něco stát, ale v konečném důsledku se právě díky zmíněným slevám na daních může jeho angažování vyplatit.