Řecký ostrov Kos si zamilujete

Návštěva řeckých ostrovů je láska na celý život, kdo sem jednou přijede na dovolenou, bude se sem pravidelně vracet a proč? To vám popíšu právě v tomto článku.

Jet na dovolenou může pro leckoho být psychicky zatěžující, i když by to mělo být přesně naopak. První stres začíná s balením kufrů, dokupování věcí, zjištěním, že váš občanský průkaz nebo pas brzy bude propadlý také klidu nepřidá. Více nervů hlavně otec rodiny může mít tehdy, pokud na dovču bude muset řídit 1000 a více kilometrů s dětmi za zády, které rozhodně potichu celou cestu nebudou 🙂

A proto je třeba vybírat takovou zemi a cílovou destinaci, kam v klidu doletíte letadlem, za pár hodin budete na pláži i s dětmi a vše bude sluncem zalité.

Proto mnoho turistů vybírá destinace kolem Středozemního moře, kam letadlem doletíte za 2 hodiny a od června do září máte jistotu, že zde prostě pršet nebude a slunce bude na obloze dennodenně.

V poslední době nejen mnoho Čechů létá do Řecka, nyní v září je jedním z nejprodávanějších právě ostrov Kos.

řecko kos asklepion

A proč vyrazit právě sem? Důvodů je několik a všechny jsou pozitivní:

  1. Slunce po celou dovolenou. To je podle mě základ, protože kdo by chtěl půlku pobytu strávit s deštníkem nad hlavou?
  2. Přátelská atmosféra jak v hotelu tak i u starousedlíků. Kolikrát se vám stalo v Čechách, že by vám ráno prodavač v obchodě řekl dobrý den jak se máte a popřál vám pěkný den? V Řecku, i když je zde stále „krize“, jsou lidé pohodoví, nestresují se a to je prostě na dovče potřeba.
  3. Pohoda a klid, to je prostě synonymum dovolené v Řecku. Nikdo nikam nespěchá, nikdo nic neřeší (občas by to ale chtělo) a nemusíte řešit ani kolik je hodin, protože i když zde budete na někoho nebo něco čekat (viz mhd), stejně přijde/přijede o 10-15m později. Zpočátku vám to může vadit, ale dá se na ten klid zvyknout poměrně rychle, o to víc je pak smutné vidět, jak otráveně se tváří lidé v Čr.

Dovolil bych si jednu moudrost na závěr:

Dobrou náladu stojí za to si udržet po celý rok, nejen těch pár dní po návratu z dovolené v Řecku 🙂