Co nám dávají a berou moderní technologie

Během posledních několika let svět zažívá raketový vzestup v používání moderních technologií. V tomto svém článku se zaměřím na Internet a na sociální sítě, především na Facebook.

Pozor na Facebook

Křivka užívání Internetu začala podle mého názoru velice prudce stoupat poté, co Mark Zuckerberg založil nám velice dobře známou sociální síť Facebook. Facebook umí být náš velice dobrý přítel, pomáhá nám spojit se s našimi příbuzným nebo kamarády, kteří jsou od nás příliš daleko. Tak nás Facebook dokáže přiblížit. Když hledáte inspiraci na nějaké kutění,tak ,,zčeknete fejsbůk“ a hned
máte skvělý nápad, co můžete vytvořit. Když se ve škole nudíte, nebaví vás výklad pana učitele nebo paní učitelky tak vás Facebook spolehlivě zabaví.

Kromě posílání zpráv lze na Facebook posílat a pak zveřejňovat fotky.

Pokud se někomu bude váš příspěvek líbit, tak vám dá like a hned máte novou životní posedlost. Takhle to vypadá, že Facebook je velice dobrý kamarád, který by vás nikdy nedokázal zradit, ale opak jest pravdou.

Facebook je totiž také ráj pedofilů, zlodějů a podobných lidí, kteří využívají hloupostí ostatních ku svému prospěchu. Znásilnění dětí, vraždy, sebevraždy, vykradené domy,,, apod. Za to všechno si budeme moci sami, pokud budeme neopatrně zacházet s Facebookem.

Vše se začíná odvíjet od toho, že jsme naivní a přidáváme si do přátel lidi, které neznáme, a oni nás svými povídačkami přesvědčí, že se známe, domluví si schůzku …. BOOM a je tu znásilnění. Ono si ani ty lidi nemusíme přidávat do přátel. Kluk s holkou se mají více než rádi a posílají si erotické fotky. Ejhle rozejdou se, protože jim to prostě neklapalo, jeden na druhého se naštve a zveřejní fotky toho druhého. Tím je ten druhý ztrapněn a někdy to končí i sebevraždou kvůli tlaku v okolí.

Nějaké ,,moudré dítě“, které má uvedeny na Facebooku všechny své osobní údaje jako bydliště, tel.číslo apod, vezmou rodiče na dovolenou.

To dítě má takovou radost, že se pochlubí na Facebooku, získá spoustu závistivých komentářů, jemu povyrostě ego a jeho rodičům po návratu domů z dovolené čelist. Protože jejich dům navštíví zloděj, který spojí příjemné s užitečným. Vykrade dům, kde nikdo není a bude mít dostatek času se rozhodnout, co si vezme a co ne. No, není to paráda ?

facebook

Když jsem si zakládal Facebook, což je cca 4-5 let zpátky, nevěřil jsem těmto podobným příběhům, které mi byly vyprávěny, ale dnes už mám jasné příklady z mého nejbližšího okolí.

Vím minimálně o dvou známých dospělých, ke kterým nemusím ani chodit domů na návštěvu a budu velice dobře vědět, kde mají jakou místnost, kdy a kam jedou…

Cožpak je normální , aby dospělé osoby, které mají vychovávat děti, se dopouštěly takovýchto hloupostí ? Facebook i jiné sociální sítě nás všechny kazí, protože nejsme schopni říkat pravdu lidem do očí, ale radši jim to napíšeme. Pro nás je to pocitově lepší, ale co naše povaha, charakter, slušnost, schopnost říkat nepříjemné věci do očí ? Lidé kvůli mobilům a tabletům nejsou schopni bavit se z očí do očí, nemají si, co říci, když se vidí, ale jakmile jsou někde na nějaké sociální síti, to nás zahltí ohromným množstvím textu.

Je to dobře ?

Na všech sociálních sítích ať už Twitter, Lide.cz, Rajče.net, všude jsou lidé, kteří se veřejně svěřují s tím, čím by se ani svěřovat neměli. Rajče.net je pravým rájem pedofilů,protože novopečení rodiče přidávají své fotky malých dětí , jak je koupou apod. A právě lidé s úchylkami jako je pedofílie, si díky těmto ,,hloupým“ lidem hvízdají. Takové malé shrnutí na závěr.

Sociální sítě vzdálené lidi přibližují, lidi,co jsou blízko u sebe, oddalují. Na sociálních sítích se pedofilové a zloději díky naši hlouposti přiživují, protože jsme ochotni zveřejnit ze svého soukromí věci, které normálně ne. Sociální sítě kazí náš charakter a schopnost otevřeně jednat z očí do očí. Nemyslím si, že je to nějak zvlášť dobře. Brzy se ukáže, proč přesně je to špatně.