Helská kosa – poloostrov Hel Polsko

Poloostrov Helská kosa leží mezi Baltským mořem a Gdaňským zálivem. Na jeho samém konci leží město Hel. Navštívíte-li ho, už při příjezdu uvidíte z jedné strany Baltské moře a z druhé strany Gdaňský záliv. Ve městě je jen 7% obydlené části, zbytek tvoří les.

Město je bývalá vojenská základna, proto vede okolo celého města, okolo pláže a skrz les stezka, po které když se vydáte uvidíte zbytky vojenské základny. Po stezce je spousty informačních tabulí a můžete se pokochat i krajinou.

Hel Polsko

Přes les vede také dlouhá cyklostezka, která vede až do druhého města Jastarnie. Uprostřed lesa stojí vysoký maják, ze kterého se dá vidět celý poloostrov i s mořem a zátokou, které se slévají v jedno a rozpoznat jdou jen podle různých barev.

Helská kosa

Turistická sezóna je v části jara, přes celé léto a přes část podzimu. Moře je zde chladnější, ale i tak se v něm dá koupat. Nejteplejší je jen v jednom měsíci v roce a tím je Červenec.

Většina zdejších lidí se živí obchodem, prodávají na trzích, živí se rybařením, pronajímají byty či pokoje.

V létě se uzavírají hlavní silnice od provozu a město se přemění na jeden velký trh. Prodávají se zde různé mořské věci, například mořské kamínky, nebo šperky z mořských kamínků, letní oblečení a spousty dalších.

Hotely, kempy, apartmány

Turisti můžou jít bydlet do hotelů, campingů nebo do pronajímaných bytů. Někteří zdejší lidé jdou přes léto bydlet do campingu a pronajmou svůj byt. V campingu zaplatíte menší ekologický poplatek za zdravé ovzduší, které jde z moře a z jehličnatého lesa.

Zábava u moře

Ve městě je poměrně větrno, a proto je tu nejoblíbenější vodní sport windsurfing. Dál se můžete svést na skútru, lodi nebo parníku. Moře je tu čisté a můžete v něm najít jedno mělké místo, po kterém se můžete projí z pláže až kilometr daleko do moře.

Město je trochu dražší, ale i přesto je velice oblíbené zejména u Evropanů. Dále se pořádají ve městě různé koncerty a bývají tu i srazy motorkářů.

Přes zimu si město může odpočinout od turistů, v tu dobu bývá prázdnější, sbalí se trhy i campingy. Poloostrov Hel rozhodně stojí za návštěvu.

Levné ubytování Hel Polsko