Ochranná známka vyřešila problémy s rizikem zneužívání firemního loga

Mnozí podnikatelé a firmy si v boji s konkurencí neberou vůbec žádné servítky. Pokud pak na trhu chcete uspět, máte v zásadě 2 možnosti. Tou první je, že se podřídíte a budete mít stejně ostré lokty, které půjdou někdy až za hranu. Druhou, daleko lepší a z hlediska právních předpisů i rozumnější variantou, je registrace ochranné známky.

Konkurenční firmy zneužívaly logo našich produktů

Moje firma působí na tuzemském trhu již více než 20 let. Prakticky už od začátku se potýkáme s tím problémem, že se nás snaží někdo kopírovat. Přestože jsme u zákazníků velmi oblíbení a jasně si nás spojují s jedním konkrétním logem, občas se stane, že nás konkurence překvapí tím, že uvede na trh podobný produkt s téměř totožným logem.

Díky ochranné známce máme po problémech

Ochrana byla donedávna velmi obtížná, neměli jsme se o co opřít. Pak jsme však využili možnosti nechat si na naše logo registrovat ochrannou známku u Úřadu průmyslového vlastnictví. Zprvu se to zdálo jako zbytečná, byť ne nijak vysoká investice. Celková suma za registrace vás nevyjde na více než 10.000 Kč.

Jenže už po pár měsících se objevila snaha dalšího konkurenta zneužít našeho dobrého postavení na trhu, respektive okopírovat naše zavedené logo, které zákazníci odlišují od konkurence.

copyright

Díky registrované OZ jsme se mohli okamžitě bránit. A výsledkem bylo, že konkurent musel své dosti podobné logo na produktu výrazně změnit tak, aby nebylo možné jej zaměnit s tím naším.

OZ se dnes dá vyřídit přes internet

Existuje minimálně 5 důvodů pro registraci ochranné známky. Pokud máte firmu, která má charakteristické logo, produkt či službu, určitě neváhejte.

V dnešní době vás to nebude stát ani příliš námahy, neboť se dá ochranná známka registrovat online. Díky službě Patentoid.cz nemusíte sami řešit podávání přihlášky k registraci a obíhání úřadů. Získání OZ sice pár měsíců trvá, ale rozhodně se to vyplatí. Získáte tím ochranu minimálně na 10 let.