Na cesty s kvalitní pojistkou! Jak ji poznáte?

Už se nemůžete dočkat, až vyrazíte na vytouženou dovolenou? Na chvilku se ještě „přepněte do pracovního módu“ a vyřiďte si řádnou cestovní pojistku. Bez pojištění riskujete, že se z dovolené vrátíte s vysokým dluhem, a ne s krásnými vzpomínkami. Máme pro vás návod a cenné rady, jak vyřídit pojištění rychle, s jistotou kvality a za rozumnou cenu, která se výrazně nezapíše do vašeho dovolenkového rozpočtu.

Správná volba tarifu

Pojišťovny nabízí různé tarify cestovního pojištění a vy si musíte umět vybrat ten správný. Zaměřte se na to, pro jaké země je tarif určen a jaké jsou jeho podmínky. Jednotlivé druhy se od sebe liší rozsahem pojistného krytí a také výší limitů. Vždy si dejte pozor na to, aby se pojistka vztahovala na všechny aktivity, kterým se budete na dovolené věnovat. Důležitý je například seznam sportů. Každá pojišťovna si vede seznam rizikových sportů, mezi které patří i takové běžné aktivity, jako je jízda na vodní gumové atrakci či třeba jízda na koni nebo na velbloudovi.

zalozeno.cz_online_ergo_cz_01

Co se týče limitů, je rozhodující jejich výše. Kvalitní pojištění na cesty do zahraničí má limity vysoké 5 000 000 Kč. Proč se vám vyplatí investovat do pojištění s vysokými limity? Odpověď je jednoduchá – vysoké limity jsou zárukou, že za ošetření nebudete muset doplácet z vlastního!

Doplňky se vám budou hodit

Jen zřídkakdy obsahuje základní tarif 3 nejdůležitější druhy připojištění. Jedná se o:

  1. pojištění zavazadel
  2. pojištění odpovědnosti
  3. úrazové pojištění

Jestliže chcete mít na cestě maximální ochranu, sjednejte si všechny 3 tyto doplňky. Nemusíte za ně platit více než 10 Kč na den!

TIP: Pojištění odpovědnosti se vám bude hodit i v běžném životě. Stojí jen několik set korun ročně a chrání vás v situacích, kdy jiné osobě způsobíte škodu na zdraví či majetku. Kryje také škody finanční. Více se o této pojistce dozvíte zde.

zalozeno.cz_online_ergo_cz_02

Online s výhodami a rychle

Chcete-li na pojištění ušetřit, sjednejte si ho online. Pojišťovny nabízí atraktivní slevy a bonusy. Pojistka je skrze online žádost vyřízena během několika málo minut. A ještě rada na závěr pro všechny, kdo chtějí mít jistotu výběru opravdu kvalitního pojištění – přečtěte si ještě odpovědi na dotazy k cestovnímu pojištění. Najdete v nich i návod na to, jak se v případě problémů v zahraničí zachovat.