Hyundai club a forum slaví 11 let

Když jsem zakládal na podnět několik majitelů vozů této značky v roce 2005 diskusní forum a klub Hyundai, nikdo asi netušil, jaký úspěch tuto automobilku v Čechách čeká.

Historie značky Hyundai

Co si budeme nalhávat, tato značka nikdy v minulosti nebyla synonymem kvality a spolehlivosti. Označení „korejec“ bylo hanlivé a první generace modelů Accent, Atos nebo Hyundai Pony, to nebylo nic, čím by se majitel mohl chlubit. Nudný design karoserie, ošklivé plasty v interiéru a celkové zpracování daleko za konkurencí.

Ale blýskalo se na lepší časy.

Hyundai forum a club

Jedno z mých aut bylo Daewoo Nexia. Také „korea jak poleno“ v podstatě převlečený Opel Kadett. V době, kdy jsem ho vlastnil, jsem na internetu hledal informace a weby, kde bych mohl najít více o tomto modelu. A přitom jsem narazil na několik majitelů aut značky Hyundai a začali jsme řešit, že by bylo dobré vytvořit forum, kde by další majitelé mohli řešit případné problémy či představit ve fotogalerii svého mazlíka.

hyundai

Takže jsem se pustil do hledání vhodné domény a systému, na kterém by web, potažmo forum, jel. Věřte nebo ne, ale pokud něco děláte s minimálním rozpočtem, koukáte na každou korunu a proto stránky jedou na doméně Hyundaiclub.net, a ne CZ, protože roční poplatek za českou doménu byl o několik stokorun vyšší než za domény zahraniční – com, net, org, info.

Doménu jsem tedy zaregistroval a forum spustil na systému phpBB, celosvětově nejpoužívanějším pro diskusní fóra.

Vytvořit kategorie bylo jednoduché, modelů, značek a typů jako dnes nebylo, a nejdůležitější na každém webu s auty je kategorie Inzerce / Bazar a technická poradna.

Protože do té doby na českém a slovenském internetu podobně zaměřený web na značku Hyundai nebyl a celkem rychle začali přibývat noví členové.

Brzy se stalo nejnavštěvovanějším webem o značce Hyundai v ČR a dovolím si tvrdit, že se na této pozici drží stále.

Hyundai club - forum

Jistě rozmachu značky pomohla i stavba továrny ve městě Nošovice, kde našlo práci mnoho lidí, ale také se zde vyrábí nové modely, které s těmy původními, které jste si mohli koupit na počátku roku 2000 koupit, nemaí už nic společného.

Modely Hyundai

Největší zájem je dnes o modely Hyundai i10, i20, i30, ix20, ix 35, elantra, santa fe, tucson, getz, genesis, h1.

Jste majitelem některého modelu?

Navštivte kategorii Hyundai diskuse dle modelů a staňte se zdarma členem komunity, která se stále rozrůstá.

Zajímavost na závěr

Paradoxně i po těch letech, co se zde tyto modely vyrábí a prodávají, se někteří správně nenaučili psát název Hyundai, takže se můžete setkat s tvary jako hiundai, hyunday, hiunday, ale viděl jsem i hjundaj tukson 🙂