Naše firma není jen lpg obchod

Vznik firmy LPG-OBCHOD se datuje mezi lety 1990 a 1991. Hlavním důvodem bylo porevoluční skokové zdražení benzínu. To způsobilo poptávku po levnějším palivu do tehdy téměř 100% benzínových vozidel, která zde v té době jezdila. Kontaktovali jsme několik firem v zemi LPG zaslíbené, totiž v Itálii, kvalita výrobků však nebyla pro nás vyhovující. Současně jsme spolupracovali s jediným českým výrobcem LPG systémů Magic, se kterým spolupracujeme dodnes. Výhodou je snadná dostupnost technické podpory i náhradních dílů, které nejsou závislé na kurzu koruny.


V počátcích jsme potýkali s legislativními problémy, jelikož ještě neexistovali typové neboli hromadné přestavby jako dnes a všechna přestavěná vozidla musela po montáži LPG projít schvalovacím kolečkem od měření emisí, STK po kontrolu od technika cechu plynařů a zápisu do malého technického průkazu na dopravním inspektorátu Policie. Nelehké bylo také počáteční hledání českých výrobců držáků pro zpočátku se výhradně montujících válcových nádrží. Tyto držáky museli být uzpůsobeny a schváleny pro konkrétní typ vozidla, v té době například Škoda Favorit, Škoda 120, Lada a jiné. Obdobná situace panovala při hledání místních výrobců přírub, lidově směšovačů či mixů, pro konkrétní typ karburátorů, například na Škodu Favorit příruba na karburátor Pierburg nebo Škoda 120 pro karburátor Jikov.

Další fáze přetaveb nastala kolem roku 2000 po nástupu toroidních nádrží, které se montují místo rezervního kola. Vozidla si začali nechávat přestavovat na plyn LPG i motoristé, kterým do té doby vadilo umístění válcové nádrže v kufru auta spojené se zmenšením využitelného objemu zavazadlového prostoru. Tím byla odstraněna poslední překážka pro snadné montáže LPG.

Dnes auto přistavíte k montáži, do auta namontujeme nádrž místo rezervy. Ani rezervu ani nemusíte vozit pokud máte opravnou sadu na defekty pneumatik jakožto legální náhradu rezervního kola (do většiny nových aut se rezerva již nedodává).

Provedenou montáž LPG zapíšeme do technického průkazu a přiložíme vyplněnou přílohu o přestavbě na plyn LPG. Na základě těchto úkonů Vám na příslušném úřadě vystaví nový malý technický průkaz se zápisem o provedené přestavbě na LPG.

WWW.LPG-OBCHOD.CZ