Do Řecka na Korfu každý rád vyrazí

Řecký ostrov Korfu byl první, kam jsme s rodinou směr Řecko vyrazili. A dobře jsme udělali, je nejblíže České republice, cesta sem trvá letecky necelé dvě hodiny a hlavně, víte o jiné zemi, kde jste z Čech na pláži už za 6 hodin včetně odbavení a přesunu autobusem k hotelu?

Někdo může namítnout, že „v Polsku jsem za 5 hodin“, ale druhá věc je ta, že já teda radši do moře chodím v plavkách a ne neoprenu 🙂

Takže doporučuji volit pro letní dovolenou právě moře Středozemní, kde se teplota pohybuje od příjemných 22 do 26C a vzduch kolem 30-35C ve stínu. Pravda, letošní rok se mnoho turistů právě do Řecka jezdilo ochladit, protože v České republice dosahovaly teploty mnohdy i o 10C víc než u moře v Řecku.

Korfu je označováno jako nejzelenější řecký ostrov, což je pravda, byli jsme zde první týden v červnu a opravdu ještě vše nebylo „spálené“ od slunce a příroda byla opravdu nádherná.

řecko korfu agios georgios

Ostrov je celkem malý, klidných letovisek je zde dost, spíše pro rodiny s dětmi nebo starší páry, například v Agios Georgios na jižní straně ostrova byl opravdu klid, nádherná písčitá pláž a rozhodně se sem pojedeme podívat ještě jednou minimálně. Půjčit si auto a projet se po ostrově nemá chybu, uvidíte i to, co vám cestovka neukáže a budete pánem svého času. V hlavním městě Kerkyra je mnoho zajímavostí k vidění, jak velké náměstí Esplanade, kde si určitě dejte šálek kávy, nebo osvěžující chladný nápoj, poté se vydejte do přístavu, pevnost zde vás uchvátí a muzeum také.

Pokud stále nejste rozhodnuti, proč právě zde strávit svoji dovolenou, podívejte se na web o ostrově Korfu a určitě již pak nebudete na pochybách, že jste si vybrali dobře 🙂