Dovolená ve Španělsku v Barceloně nadchne každého

Je to již téměř rok, co jsme se vrátili ze Španělska, a přesto mi stále zní v uších Barcelonské zvony, a cítím Španělské slunce. Před rokem jsme totiž tuto zemi na jihu Evropy navštívili, a strávili několik krásných dnů, na které hned tak nezapomenu, v Barceloně.

Je opravdu škoda, že se v té době zrovna nehrál na Camp Nou fotbal, protože po celém světe je toto město vyhlášené především díky slavnému klubu FCB, a hráče, jako je Messi nebo Neymar zná snad každý, alespoň podle jména. Nicméně hlavní město Katalánska toho pro své návštěvníky nabízí mnohem víc, než jen vyprodanou atmosféru místního fotbalového stánku. Rozhodně si zdejší město musí zamilovat jak ti, kdo mají rádi umění, tak i ti, kdo mají rádi historii. Do obou těchto skupin naše výprava patřila, proto jsme se nejprve, poté co jsme přistáli na zdejším letišti a ubytovali se, vydali projít centrem města.

Město dýchající historií pod hřejivým sluncem

Město jako takové je samo o sobě historické, ovšem jak šel čas, změnila se jeho tvář na mnoha místech k nepoznání. Jednou z nejznámějších čtvrtí města s historickým nádechem je Barri Gótic, kde najdeme také proslulé náměstí Placa Reial. Zde se teprve seznámíte se sktutečným Španělskem, jaké znáte z knih a filmů, uvidíte shon, ale také klidně odpočívající Katalánce v kavárničkách a hospůdkách, kterých je kolem náměstí víc než dost. A nejen to, také okolní uličky jsou jako vystřížené z obrázkové knihy. Impozantnost pak celé čtvrti dává bazilika Svaté Marie, kterou jsme navštívili také, a kde jsme si skutečně připadali oproti všemu kolem nicotně malí.

Přečtěte si také, kolik stojí výlety do Barcelony, pokud budete na dovolené ve Španělsku s cestovkou.

S Barcelonou je však spojené především jméno architekta a umělce Gaudího. Na jeho budovy ve městě narazíte skutečně všude, a jen tak je nepřehlédnete pro jejich osobitý styl a barevnost. I my jsme se vydali alespoň některé z nich najít. Ovšem vrcholem Gaudího tvorby je bezesporu katedrála La Sagrada Familia, neogotický chrám, který přitahuje obrovská mračna turistů. Nicméně potom, co jsme jej obdivovali zvenčí jsme byli poněkud zklamáni tím, jak vypadá zevnitř. Skutečně, bohatá vnější výzdoba si nijak nezadá se skromným interiérem. Dost však stěžování, toto menší zklamání bohatě vykompenzují další památky v Barceloně.

Pravdou ovšem je, že kdo byl v Barceloně, a nebyl u moře, ten jako by ji vůbec nenavštívil. Ani my jsme neodolali, přeci jen nejde strávit celou dovolenou jen oddáváním se historii a architektuře. Po krátké procházce přístavem jsme se usadili na jedné z písečných pláží, a užívali si relaxaci na příjemně hřejícím písku a koupání v teplém středozemním moři. A když k tomu připočteme lahodně chladivý koktejl, a jemné španělské slunce, musí nám vyjít, že dovolená v Barceloně je něčím, za co opravdu stojí si zaplatit, protože podobnou atmosféru, příjemné prostředí, tolik památek, a zároveň tak blízko moři a příjemnému odpočinku na pláži jen tak někde nenajdete. A přestože po pár dnech jsme odletěli domů, doteď na tuto dovolenou vzpomínám a hned bych se vrátil zpátky do konejšivé náruče Španělska…

Barcelona zajímavosti a informace

Levné ubytování v Barceloně najdete na webu Booking.com

Aktuální i dlouhodobá předpověď počasí na 14 dní – Yr.no Barcelona

Wikipedie

Mapa Barcelona